V duelu trápících se týmů uspěly Všetaty

20.10.2015 13:34

V sobotu 17. října Vraňanští hostili Sokol Všetaty. Proti nepříliš oblíbenému soupeři stále nemohli počítat s kapitánem Herenčárem, kterého trápí zraněná pata. Jeho místo na stoperovi tak zaujal Rabinčák, jenž měl před sebou, jindy spíše beka či záložníka, mladíka Zycha.

Vraňáci začali utkání dobře. Hned ve 3. minutě vyslal Švejcar tvrdou ránu z přímého kopu, jež gólman hostí neudržel v rukavicích, a po krkolomné dorážce Hrdličky kapituloval – 1:0. První branka odstartovala otevřenou partii s šancemi na obou stranách.

Absence Herenčára se poprvé projevila po 20 minutách. Vraňanská obrana nezvládla několik jednoduchých odkopů, hosté vrátili míč do vápna na špatně obsazeného Enökla a ten přízemní střelou srovnal – 1:1.

Přesně po půlhodině hry rozehrávaly Vraňany trestný kop. Po výborném centru bohužel Švejcar hlavičkou pouze orazítkoval břevno. Následoval protiútok, po kterém se Enökl podruhé zapsal do listiny střelců. Všetatský útočník zužitkoval centr z pravé strany, jenž směřoval přesně mezi domácí stopery – 2:1.

Na slušný první poločas Vraňanští nenavázali. V 52. minutě je svou třetí brankou zmrazil Enökl - 1:3. Za další čtvrthodinku vystřídal Frič a hra Vraňan šla rapidně dolů. Záloha špatně bránila, útočnému snažení chyběly Fričovy náběhy.

Trápení vraňanských fotbalistů korunoval těsně před koncem dalším zásahem Růžička1:4. V zápase nebyly Všetaty výrazně fotbalovějším týmem, domácí však neproměňovali své šance a obraně chyběl zkušený organizátor.

AFK Vraňany 1:4 (1:2) Sokol Všetaty

Branky: 3' Hrdlička - 20', 30', a 52' Enökl, 85' Růžička

Sestava AFK: Mikš - Jaromiš, Rabinčák, Zych, Vyšata - Ruszo, Frič, Hrdlička (K), Brincko G. - Raichl, Švejcar

Střídání: Páko L. -> Frič