Bojovný výkon, přesto porážka

03.05.2015 21:38
Nejlépe střílejícímu týmu z celé soutěže jsme se postavili v oslabené sestavě. Mezi absencemi vyčníval zejména kapitán Herenčár, jemuž nedovolil nastoupit zraněný kotník. Místo něj tak musel zaskočit na postu stopera Švejcar, který také nebyl stoprocentně fit. Jeho pohyb byl výrazně limitován bolavými třísly. Navíc jsme se proti tak kvalitnímu a útočně laděnému soupeři sešli jen v jedenácti lidech. Na střídání tak byl k dispozici pouze Filip Tesařík, předseda klubu.

Domácí začali zostra a vypracovali si hned několik dobrých příležitostí. S vytvořenými šancemi však naložili ledabyle. Vedení se ujali až z nařízené penalty. Pokutový kop byl odpískán po, z mého pohledu, diskutabilní ruce ve vápně – 1:0.

Vraňanské barvy se v prvním poločase také střelecky prosadily. Po povedeném rohovém kopu se prodral k hlavičce Švejcar1:1.

Vyrovnání s domácími otřáslo a otupilo jejich výraznou převahu.

Hostům se naskytlo i pár dalších velmi dobrých možností z brejků, další gólovou radost už ale nepřinesly.

Druhá půle znovu započala náporem Romy Neratovice, Vraňanští nicméně mohutnému tlaku zuby nehty odolávali.

Další branka nakonec padla po standartní situaci, kdy odražený míč z rohu napálil jeden z domácích fotbalistů do horního koutu vraňanské klece – 2:1

Neratovičtí nakonec dokázali přidat ještě jednu trefu a zvýšili své vedení na dvoubrankové - 3:1

Poté naprosto vyřízeného Švejcara nahradil na hřišti Tesařík. AFK přeskupilo řady, na posledního šel Rabinčák, který kryl záda na předstoperu hrajícímu Bulířovi. Tesařík se postavil na hrot.

Přibližně 10 minut před koncem se zranil Zych a Vraňany musely dohrávat v deseti hráčích.

Nepříznivý stav se už do konce utkání nepovedlo zvrátit, vraňanské AFK utrpělo porážku 3:1.

SK Roma Neratovice 3:1 AFK Vraňany (gól Vraňan – Švejcar)

Sestava Vraňan: Brincko T. – Jaromiš, Rabinčák (K), Švejcar, Vyšata – Bulíř, Frič, Hrdlička, Brincko G. – Raichl, Zych

Střídání: Tesařík -> Švejcar