Jeden za všechny, všichni za jednoho

12.10.2015 12:22

K venkovnímu utkání se třetím týmem tabulky se Vraňáci sotva sešli v 11 hráčích. V sestavě, proti Velkému Borku B, přitom figurovali i zranění Herenčár (pata) se Švejcarem (kotník) či předseda klubu Filip Tesařík. Domácí naopak měli připravenou patnáctičlennou soupisku a v průběhu utkání logicky využili všechny čtyři možnosti ke střídání.

Zápas řídila žena, rozhodčí Holakovská, jež pískala téměř každý náznak porušení pravidel. Nastavený metr ovšem uplatňovala na obě strany, těžko jí tedy lze přisuzovat jakýkoli úmysl ovlivnit střetnutí.

Možná ve 44. minutě, když nesprávně odpískala penaltu po ruce Rabinčáka. Vraňanský obránce zahrál rukou na hranici pokutového území neúmyslně. Paže se mu přimotala do nepříliš šikovného zpracování, z čehož netěžil žádnou výhodu, ani nezabránil nebezpečné střele či akci soupeře.

Domácí exekutor Mihalík nezaváhal – 1:0. Po bojovně odehraném poločase, kdy Vraňanští drželi vyrovnaný stav, tak odcházeli do kabin naštvaní. Přestože drželi míč na kopačkách rozhodně méně času než soupeř, vypracovali si za první pětačtyřicetiminutovku podobné množství šancí.

Hosté z Vraňan pokračovali i ve druhém dějství ve stejném duchu a dokonce začali domácí postupem času přehrávat. Sérii, pěti po sobě jdoucích rohových kopů, domácí Slavia ještě se štěstím přečkala.

Srovnání přišlo v minutě 71. To se domácí provinili naprosto stejným, sporným přestupkem ve vápně. Kop z vyznačeného puntíku proměnil v gól Raichl1:1. Tento zásah způsobil opětovné vyrovnání obrazu hry.

Hostům v oranžovém nakonec zlomila vaz chyba vlastního gólmana. Mikš nezvládl, mimo vlastní šestnáctku, odkop dlouhého míče a i s pomocí smolné teče jej poslal domácímu záložníkovi Vrbskému, který pohotově trefil odkrytou branku – 2:1. Na reakci na vedoucí trefu v tu chvíli zbývalo 10 minut.

Hráči AFK vrhli své poslední síly do útoku. Jelikož ale sudí přehlédla další ruku ve vápně domácích a protože Raichl nevyužil svou velkou šanci v poslední minutě, vyhrálo SK Slavia Velký Borek B 2:1.

Již poněkolikáté Vraňany ukázaly, že hrají lépe (podávají týmovější výkony), když jim „teče do bot“. Ať v duelech proti silným soupeřům, nebo ve slepených sestavách se mnohdy prezentují lepším způsobem, než když působí v roli favorita.

SK Slavia Velký Borek B 2:1 (1:0) AFK Vraňany

Branky: 44' Mihalík z PK, 81' Vrbský – 72' Raichl z PK

Sestava AFK: Mikš - Jaromiš, Herenčár (K), Rabinčák, Vyšata - Zych, Frič, Hrdlička, Švejcar - Raichl, Tesařík