Vraňany přivezly z Nové Vsi plný počet bodů

18.04.2015 21:40

V dalším venkovním souboji se Vraňanští utkali se Sokolem Nová Ves.

Domácí Sokol měl zkraje střetnutí více ze hry, ani z jednoho závaru před brankou však nedokázal zavěsit. Nutno podotknout, že Nová Ves hrála v úvodním dějství po větru a měla tak menší výhodu. Hostující AFK se snažilo udeřit z brejků, avšak žádný se nepodařilo proměnit v gól. Beky zaměstnával hlavně dnes v dobré formě hrající Raichl.

Hráči Nové Vsi hráli velice ostře, což odnesl zraněním Frič. Toho tak asi po 25 minutách musel nahradit střídající Mikula, jenž měl i jako někteří další hráči v nohách utkání dorostu (náš dorost zvítězil 5:0 v Hoříně).

Do kabin se šlo za nerozhodného stavu – 0:0.

Po bezgólové první pětačtyřicetiminutovce následoval pětigólový druhý poločas.

Brankový účet zápasu nejprve načal výstavní trefou zpoza vápna Švejcar0:1.

Na 0:2 poté zvyšoval Raichl, který utekl obraně a přehodil vyběhnuvšího gólmana.

Nové Vsi se podařilo snížit přibližně v 75. minutě. Domácí využili zmatku po rohovém kopu a dopravili míč do sítě – 1:2.

Vypadalo to na dramatickou koncovku, tu nicméně odmítl střídající Zych. Prakticky ihned po svém příchodu na hřiště si naběhl na centr z trestného kopu a poslal míč za záda bezmocného brankáře - 1:3.

Následně Raichl korunoval druhým dnešním zářezem svůj výborný výkon a určil konečný stav utkání. Vraňany zdolaly Novou Ves výsledkem 1:4.

Výhra je o to sladší po tom, jak domácí hráči zesměšňovali svými řečmi náš tým, podle jejich slov jsme jim měli být snadným soupeřem.

Vraňany z 5 jarních kol vytěžily 13 bodů, o jeden více než za celou podzimní část soutěže.

Nová Ves 1:4 AFK Vraňany (góly Vraňan – Raichl 2, Švejcar, Zych)

Sestava Vraňan: Brincko T. – Jaromiš, Rabinčák, Herenčár (K), Vyšata – Bulíř, Frič, Hrdlička, Brincko G. – Švejcar, Raichl

Střídání: Mikula -> Frič, Zych -> Švejcar, Mikš -> Brincko G., Košťál -> Vyšata